Search

Sąmoningas kvėpavimas- kokybiškas gyvenimas!


Žmogus įkvepia 18 kartų per minutę ir gyvena vidutiniškai 70-80 metų, bezdžionė 32 kartus per minutę ir gyvena 40 metų, vėžliai įkvepia 2-3 kartus per minutę ir gyvena daugiau nei 150 metų. Kvėpavimas- ilgaamžiškumo paslaptis.


Kuo naudingas sąmoningas kvėpavimas?

Visi kvėpuojame, dažniausiai, nesusimąstydami apie kvėpavimo procesą. Vis girdime, skaitome patarimus, tokius kaip - sustok, lėtai įkvėpk, iškvėpk, dar ir dar kol nurimsi. Tačiau, jei ir pabandome pritaikyti vieną, kitą kartą ir vėl greit pamirštame.

Galite sakyti: koks skirtumas kaip kvėpuoti, juk vistiek palaikoma gyvybė. O tiesa yra ta, kad kvėpuojant netaisyklingai jūsų organizmo ląstelės nuolat patiria deguonies badą, dėl to mąstymo procesas ne toks aiškus, mažiau gyvybinės energijos, susikaupia įtampa raumenyse ir organuose (skauda kaklą, pečius, tirpsta galūnės, svaigsta galva ir kt.).

Kaip galime sau padėti? Kaip taisyklingai kvėpuoti?

Tinkamai kvėpuoti moka maži vaikai, jie kvėpuoja pilvu, ramiai, giliai, per nosį. Paaugę dažniausiai praranda šį gebėjimą, ypač moterys. Prigludę, spaudžiantys kūną drabužiai, gėdijimasis atsikišusio pilvo jį laikant įtrauktą ir stresas – visa tai sutrikdo natūralų kvėpavimą ir įprantama kvėpuoti plaučių viršutine dalimi, negiliai. Pirmus kartus pabandžius įkvėpti pilnais plaučiais, galime pajusti skausmą arba kitus nepatogumus. Gera žinia - viskas išmokstama, viskas yra įpročiai.


Paprastas pratimas:

* atsisėskite patogiai tiesia nugara ar atsigulkite;

* atsipalaiduokite, užsimerkite;

* įkvėpkite per nosį taip, kad išsipūstų tik pilvas ( galite uždėti ranką ant pilvo, kad pajaustumėte ar kvėpuojate pilvu);

* kelioms sekundėms sulaikykite kvėpavimą;

* iškvėpkite lėtai per nosį.


Kas kart įkvepiant vis lėtinkite ir ilginkite kvėpavimą, pvz.: jei įkvepiame per 5-6 sek., tai iškvėpiame per 8-10 sek.


Kvėpavimas- natūralus vaistas nuo daugelio negalavimų. Vos kelios minutės taisyklingo, sąmoningo kvėpavimo pagerins gyvenimo kokybę.


Kūno lavinimo studijoje "Body&Soul" visi užsiėmimai derinami su taisyklingu kvėpavimu. Išbandyk!


(c) Kūno lavinimo studijoje "Body&Soul"

22 views0 comments

Recent Posts

See All